Logo EC elements

Hama

hama_logo_250

Perła wśród zabawek

… radość i nauka  poprzez zabawę….

 Co to jest HAMA?

 Hama to doskonały, przyjazny system wspomagający podczas zabawy kreatywność wśród dzieci.  Hama została zaprojektowana w taki sposób, że zróżnicowane pod względem wielkości i koloru elementy, zadedykowano dzieciom na  różnych  poziomach rozwoju. Hama może być rozrywką dla wszystkich grup wiekowych, poczynając od pierwszych nieporadnych prób i wysiłków w zakresie kontroli ruchów dłoni aż po wiek dorosły, gdy zaawansowane „malowanie koralikami”, które staje się twórczym hobby i pasją.  Ponadto Hama została zaprojektowana również tak, że dzieci cały czas przeświadczone są, że to po prostu zabawa. Niezbędne jest, aby dzieci ćwiczyły swoje dłonie i oczy.  Muszą nauczyć się rozpoznawać i rozróżniać kolory, precyzyjnie podnosić i utrzymywać małe  obiekty, identyfikować kształty w otaczającym je świecie.

Koncepcja Hama opiera się na wielobarwnych koralikach i podstawkach z kolcami. To właśnie one rozbudzają wyobraźnię  i pomagają w realizacji własnych pomysłów i projektów.  Przy ich pomocy można wykonać zarówno proste jak i skomplikowane motywy.

Koraliki układa się na podstawkach, aż do uzyskania pożądanego motywu. Pozycje koralików można zmieniać dopóki nie zostały przyprasowane. Potem koralików ponownie użyć nie można. Staranne prasowanie pozwoli na wielokrotne użycie podstawki z kolcami.

Papier do prasowania należy położyć na motywie z koralików i użyć zwykłego żelazka do prasowania, do stopienia koralików ze sobą. Koraliki muszą się  ochłodzić się przez kilka minut. Wówczas można usunąć papier do prasowania i ściągnąć motyw z podstawki. Należy stosować się dokładnie do naszych zaleceń co do prasowania, a prasowanie powinna wykonywać osoba dorosła.

            Cechą wszystkich produktów Hama  jest, że to co jest widoczne na opakowaniu, jest również w pudełku. Zestawy  zawsze zawierają większą ilość koralików, niż jest deklarowana na opakowaniu, dzięki czemu możemy być pewni, że z zawartości zestawu będziemy mogli wykonać wszystkie zaprezentowane na pudełku projekty.

           

Co oferuje HAMA?

 

Hama oferuje szeroki wybór wielobarwnych koralików i podstawek z kolcami w wielu różnych kształtach np. kwadrat, serce, gwiazda. Podstawki „zasadnicze” – kwadratowe, artykuł nr 234, dzięki specjalnym wypustkom, można łączyć ze sobą, co pozwala na wykonywanie dużych motywów. Zasadnicze podstawki z kolcami MIDI można także dostać w wydaniach przeźroczystych. Podstawki można więc układać na arkuszach z motywami, o ile te wykonane są w skali 1:1.

Wszystkie podstawki MAXI są przezroczyste, co ułatwia małym dzieciom trzymania się wzoru umieszczonego pod podstawką.

Oprócz podstawowych podkładek dostępne są podkładki w kształcie zwierząt, postaci itp. Ciągle są wprowadzane nowe wzory i kształty, aby oferta była wciąż atrakcyjna i aktualna. Poszczególne zestawy są bardzo zróżnicowane pod względem tematyki i ilości koralików.  Dostępne są również zestawy uzupełniające z koralikami  lub z dodatkowymi podkładkami oraz Książeczki z Pomysłami zawierające mnóstwo projektów do wykonania.

 Koraliki Hama występują w trzech różnych wielkościach:

 MINI -  48 kolorów – 2,5 MM średnicy

 Mały rozmiar koralików umożliwia tworzenie skomplikowanych motywów i wzorów z dużą ilością  detali. Tylko fantazja dyktuje tu granice możliwości. Również wielu dorosłych będzie miało sporo satysfakcji przy tworzeniu motywów z koralików tej wielkości- to alternatywa dla wielbicieli np. haftu lub szycia.

 MIDI -  55 kolorów – 5 MM średnicy

 Koraliki tej wielkości są najbardziej popularne wśród wszystkich grup wiekowych. Zalecane od 5 lat i powyżej, jako że dzieci w wieku powyżej 5 lat posiadają już dobrze rozwinięte funkcje motoryczne. I dzieci i dorośli mają dużo satysfakcji z tych małych plastikowych koralików, bądź to zszywając je, wciskając lub prasując. Jedyne co potrzebne to fantazja – można też skorzystać z naszych arkuszy  z motywami lub Książeczek z Pomysłami.

 MAXI   - KOLORY MIESZANE -  10 MM średnicy

 MAXI przeznaczono dla małych dzieci, potrzebujących większych koralików. Koraliki tej wielkości przeznaczone są dla dzieci w wieku 3 – 5 lat, u których funkcje manualne nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Program  MAXI jest idealny dla np. grup zabawowych i dla przedszkoli. Dla tej grupy wiekowej oferujemy trzy kombinacje kolorystyczne w 19 barwach.

  Dlaczego warto wprasowywać koraliki HAMA?

  Dzieci uwielbiają robienie prezentów i obdarowywania nimi, a koraliki i podstawki Hama czynią to możliwym i tanim. Na całym świecie rodzice i dziadkowie otrzymali w prezencie „ wielkie dzieła sztuki”- możliwość taką stworzyło przyprasowywanie koralików. Ten sposób zabawy z naszymi koralikami jest zdecydowanie najbardziej popularny. Ważne, aby podkreślić, że prasowania zawsze musi dokonać osoba dorosła, jako że żelazko osiąga wysoką temperaturę. Ze względu na trzy różne rozmiary koralików, należy ściśle przestrzegać instrukcji prasowania. Właściwy rezultat za każdym razem zapewni stosowanie specjalnego papieru do prasowania HAMA.

             Należy stosować  się tylko do trzech prostych reguł:

  1. Ułóż koraliki    na podstawce z  kolcami i  pracuj nad motywem aż jesteś zadowolony z rezultatu. Możesz wykonywać wzór zaproponowany lub zaprojektować własny.
  2. Połóż kawałek papieru do prasowania na motywie i zastosuj się dokładnie do zaleceń, jak prasować koraliki o określonej wielkości. Dla każdego rodzaju koralików zalecana jest inna temperatura zaprasowywania. Wykonuj żelazkiem okrężne ruchy przez kilka sekund, nigdy nie pozostawiaj żelazka na motywie w bezruchu. Kiedy kolor koralików zacznie być bardziej widoczny przez papier, oznacza to, że zaprasowywanie zostało zakończone.  Zaprasowywanie wykonuj w taki sposób, aby nie uszkodzić kolców podkładki i aby mogła być ona ponownie użyta.  Temperatury poszczególnych żelazek mogą się różnić, zaleca się więc wykonanie testowego zaprasowania na małym projekcie, zanim zostaną zaprasowane duże.
  3. Pozwól koralikom ochłodzić się przez kilka minut, a następnie zdejmij motyw z podstawki z kolcami. Możesz teraz bawić się tym, zawiesić w oknie, itd. Najlepszy efekt uzyskasz, jeśli przyciśniesz motyw ciężką ksiązka aż do momentu całkowitego ostygnięcia.

 Przy ostrożnym prasowaniu, które zawsze powinna wykonywać osoba dorosła, podstawek z kolcami można używać wielokrotnie!

Nasze Książeczki z Pomysłami (Inspiracje) zawierająduży wybór propozycji i pomysłów. Osobne książeczki dotyczą każdego z rozmiarów koralików.

             Koraliki Hama są kreatywne

HAMA jest wszechstronną zabawką, pobudzającą obie półkule mózgowe jednocześnie. Tego typu zabawki to prawdziwa rzadkość.

            Hama kształci i rozwija

Koraliki HAM A rozwijają koordynację ręka-oko. Dzieci  uczą się rozróżniać i zestawiać kolory, składać małe przedmioty i umieszczać je z precyzją oraz rozróżniać rozmaite formy .HAMA produkuje podstawki z alfabetem  i cyframi. Umożliwia to dzieciom w wieku 5-7 lat poznanie liter i liczb. Dostępne są podstawki o rozmaitych kształtach, co również zapoznaje dzieci z geometrią.

            Koraliki Hama są czyste

Koraliki HAMA nie uszkadzają  ubrania i mebli . Jeżeli kilka koralików znajdzie się w pralce, zostana wypłukane bez przeszkód. Stosowanie naszego papieru do prasowania, nie pozostawi resztek na żelazku.

            Koraliki Hama są bezpieczne

Produkty HAMA  poddano wszelkim odpowiednim testom na bezpieczeństwo. Połknięcie przez dziecko koralików nie powinno wzbudzić najmniejszego niepokoju. Koraliki przejdą przez system trawienny dziecka nie wywołując szkód – koraliki są miękkie i bez ostrych kantów.

            Hama daje radość

Piękne kolory, interesujące formy i stymulacja fantazji – wszystko to powoduje, że dzieci mają wesołą zabawę!

 *Hama jako marka powstała w 1984 roku.  Pomysłodawcą i producentem produktu jest duńska firma Malte Haaning Plastic A/S.  Hama to produkt wysokiej jakości posiadający wszystkie certyfikaty wymagane w Unii Europejskiej.*