Logo EC elements

Plastwood

plastwood_logo

Magnetyczny świat PLASTWOOD

PLASTWOOD to włoska firma, zaliczana do grona największych producentów zaabawek magnetycznych na świecie. Misją firmy jest propagowanie rewolucji kulturowej w branży zabawek w oparciu o koncepcję edukacyjną. Priorytetowym założeniem przy powstawaniu firmy było bazowanie na oryginalności, kreatywności, jakości i bezpieczeństwie.
Zakłady produkcyjne Plastwood znajdują się na Sardynii na obszarze przemysłowym. Powodem takiej lokalizacji jest obowiązkowa kontrola jakości na tym terenie.
W ofercie firmy znajduje się kilka linii produktowych adresowanych do dzieci w różnych przedziałach wiekowych.

SUPERMAG - NIEOGRANICZONE MOŻLIWOSCI

Linie SUPERMAG jest wspaniałą zabawką konstrukcyjną do budowania modeli przestrzennych, pojazdów, przenoszenia fantazji w rzeczywistość, która wspomaga rozwój dziecięcej kreatywności, wyobraźni przestrzennej, percepcję kształtów geometrycznych oraz umiejętności manualne, a także kształtuje wytrwałość w wykonywaniu czynności. Ma szerokie zastosowanie edukacyjne i terapeutyczne.
      Podstawowymi elementami układanki są namagnesowane pręciki i kulki, które należy łączyć biegunami różnoimiennymi (+ z -), tworząc dowolne kształty, figury czy fantastyczne konstrukcje. Przez dodatkowe specjalne beleczki z gwintowanymi końcówkami i elastycznym korpusem (jedyne tego typu rozwiązanie na rynku), można budować ruchome zestawy i bardzo wytrzymałe konstrukcje. Dzięki temu istnieje nieograniczona liczba możliwości tworzenia i rozbudowy poprzez dowolne łączenie zestawów.
Im więcej elementów tym lepsza zabawa i okazalsza konstrukcja. Produkty tej linii kierowane są do większych dzieci, ale też do młodzieży i dorosłych.
      Obecnie Plastwood produkuje pręciki w 7 kolorach i 7 długościach oraz kulki w 3 wielkościach. Pręciki mają tępe końce, co pozwala na przyłączenie 25 pręcików do jednej kulki. Pręciki można usytuować na kulce pod nieskończoną ilością kątów, dając budującemu możliwość stworzenia konstrukcji pochodzącej ze świata rzeczywistego, a także na wykreowanie swojej własnej konstrukcji. Wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności.

      W zależności od zestawu, oprócz namagnesowanych pręcików, można znaleźć pręciki z miękkiej gumy oraz nagwintowane pręciki bez magnesów. Można je wkręcać lub przewlekać przez kulki (są ich 2 rodzaje: z otworem na całej długości średnicy i z dziurką do wkręcania). Te plastikowe pręciki do wkręcania wspierają strukturę całej konstrukcji dając jej solidne podstawy. Natomiast pałeczki z miękkiej gumy, dzięki swojej elastyczności pozwalają na tworzenie owalnych kształtów konstrukcji.
W niektórych zestawach istnieją układy beleczek z mechanizmem kół gumowych oraz specjalnie ukształtowane mocowania zatrzaśnięcia kulki i beleczki w specjalny mechanizm zawiasowy. Pozwala to na poruszanie zabawkami, budowanie jeżdżących pojazdów, samochodów i wszelkiego typu konstrukcji.

Z SUPERMAG wybudujesz wszystko - piramidy, kule, sześciany, pojazdy, zwierzęta, konstrukcje architektoniczne. Klocki pozwalają na dokładne odtworzenie kształtów różnych obiektów. Klocki stymulują rozwój wyobraźni przestrzennej, kreatywności i stwarzają świetną okazję do wspólnej zabawy.
Ze względu na istniejące nieograniczone możliwości rozbudowy poprzez dowolne łączenie zestawów, ta zabawka konstrukcyjna nie jest w stanie się znudzić. To nie tylko zabawa, ale również źródło wspaniałej rozrywki dla każdego bez względu na wiek.

 TRYRONY – KLOCKI O NOWYM STANDARDZIE

 TRYRONY to nowy rodzaj klocków magnetycznych! Nowy design, różnobarwne elementy oraz zastosowane w nich duże moduły magnetyczne, bez magnetycznych kulek i małych elementów magnetycznych umożliwią użytkowanie ich przez najmłodszych już od  3 roku życia. TRYRONY to świat nieograniczonej fantazji, nauki i radości. Zabawa klockami daje nie tylko masę frajdy, ale także bardzo korzystnie wpływa na rozwój dziecka, gdyż kształtują one w dziecku zmysł przestrzenny, umiejętności manualne, precyzję i wytrwałość. Kompatybilność TRYRONÓW z klasyczną linią Supermag pozwala na jeszcze barwniejsze i ciekawsze konstruowanie modeli sugerowanych na opakowaniu bądź według własnej inwencji twórczej. Nieograniczone możliwości konstrukcyjne pobudzają wyobraźnię, twórcze i abstrakcyjne myślenie oraz kreatywność w działaniu. Ponadto uczą podstawowych praw z dziedziny matematyki, inżynierii, fizyki zaspakajając dziecięcą ciekawość świata. TRYRONY są źródłem wspaniałej zabawy w gronie przyjaciół, rodziny integrując i ucząc wzajemnej współpracy.
Budowanie polega na łączeniu kulek z klockami, gdzie tradycyjne patyczki magnetyczne zostały zastąpione nowymi – większymi, nie mieszczącymi się w cylindrze do badania małych części, a więc bezpiecznymi  modułami magnetycznymi .  Moduły te mają cztery końcówki skierowane w różnych kierunkach, do których można przymocowywać kulki i w ten sposób tworzyć konstrukcję.  Ważny jest fakt, że ten nowy system klocków spełnia wszelkie najnowsze wymogi bezpieczeństwa sformułowane przez UE, bez utraty ich walorów pod względem edukacyjnym, ilości możliwych konstrukcji i atrakcyjności zabawy. Ponadto dla wzmocnienia budowanych konstrukcji zestawy zostały wzbogacone o patyczki wkręcane oraz gwintowane kulki. Zestawy mają różną ilość elementów: 35, 46 i 72 i są podzielone na trzy linie w trzech dominujących barwach tj. niebieska - dedykowana chłopcom wzbogacona o koła dająca możliwości konstruowania wszelkiego rodzaju pojazdów, różowa dla dziewczynek w pastelowych odcieniach fioletu i bieli oraz zielona – uniwersalna – dla wszystkich bez względu na płeć i wiek.

 SUPERMAXI - KLASYKA W DUŻYCH ROZMIARACH

SUPERMAXI  to klocki magnetyczne skonstruowana na bazie linii SUPERMAG, składające się z kombinacji pałeczek i kulek. Pałeczki są sporych długości 9,5 cm oraz 6,5 cm co pozwala tworzyć duże, okazałe budowle! Dzięki takim rozmiarom zabawka jest całkowicie bezpieczna nawet dla najmniejszych dzieci. Dzięki SUPERMAXI można tworzyć przestrzenne modele, różnorodne konstrukcje, pojazdy.

Posiada wszystkie walory wcześniej opisanej linii SUPERMAG.

PICCOLI MONDI – Magnetyczny SUPERŚWIAT

To linia o pięknych kolorach, trwałych i dużych elementach, doskonałych dla „małych rąk i „wielkiej fantazji”. Wszystkie komponenty certyfikowane i zgodne ze standartami dot. małych części w zabawkach. Poprzez łączenie różnych magnetycznych komponentów dzieci mogą tworzyć nieoczekiwane, nowe kreacje postaci i zwierząt. Wspaniała zabawka konstrukcyjna do budowania różnych, ciekawych elementów, zwierząt, postaci.  Dziecko za sprawą zabawki uczy się rozpoznawać części ludzkiego lub zwierzęcego ciała, elementów konstrukcji architektonicznych za sprawą zabawy odzwierciedlając świat rzeczywisty. Ale PICCOLI MONDI to także pełne humoru tworzenie przedziwnych połączeń elementów. W tej linii  znajdziesz zestawy z pojedynczymi figurkami, którymi możesz wzbogacać każdą zabawę,  średnie zestawy zawierające kilka postaci, oraz duże zestawy w których oprócz postaci znajdują się szkielety architektury związanej z tematem zabawy np. farmy, pałacu, cyrku po świat smoków i rycerzy. Linia przeznaczona dla dzieci od 2 lat.

KLIKY – zabawki magnetyczne dla najmłodszych.

Linia ta to innowacyjny pomysł firmy PLASTWOOD,  rodzina klocków magnetycznych dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 1 rok życia. KLIKY to w 100% bezpieczna zabawka dla najmłodszych. Zaprojektowana tak, aby maluchy mogły ją swobodnie chwytać i łączyć w bardzo łatwy sposób. Zawiera tylko bardzo duże elementy w jasnych i ciepłych kolorach, pozwalające małym dzieciom na budowanie różnych konstrukcji. Produkt jest  bardzo przydatny w edukacji przedszkolnej – uczy dzieci rozpoznawać kształty, kolory oraz cyferki. W  znacznym stopniu przyczynia się do manualnego rozwoju najmłodszych. Przeprowadzenie licznych badań wykazało, że KLIKY są odpowiednie również dla dzieci starszych - w wieku do 7 lat, ponieważ nadają się do budowania bardziej zaawansowanych konstrukcji, umożliwiając dzieciom rozwój wyobraźni i zmysłu przestrzennego. 

 

Istotną informacją jest fakt, że klocki z różnych zestawów można ze sobą łączyć w dowolny sposób. To szczególnie ważne dla rodziców dzieci w różnym wieku, którzy mogą mieć pewność, że jedna zakupiona zabawka sprawi radość zarówno dwuletniemu  maluchowi, jak i jego starszemu bratu czy siostrze. Wykorzystanie zabawki jest bowiem możliwe naprawdę na wiele sposobów! Kliky to nowa generacja zabawek magnetycznych, pomysł na miarę XXI wieku!